Remis NYC Poland na początek !

NYC POLAND - NYC MEKSYK   1 : 1 (0:0) Bramka: Chris Karcz

W pierwszym meczu Etnicznego Mundialu Cosmos Copa NYC Polska reprezentacja zremisowała z Meksykiem 1:1, po meczu nie stojącym na wysokim poziomie i dość chaotycznej grze do której dołączył sędzia a raczej to zawodnicy po błędnych dezyzjach dołaczyi do sędziego. Meksykanie postawili twarde warunki naszym piłkarzom i nie ustepowali Polonijnym zawodnikom w umiejętnościach piłkarskich. Obie drużyny nie stworzyły wielu sytuacji bramkowych większość akcji kończyła sie przed polem karnym i bardzo żadko dochodziło do strzałów na bramke. W 23 minucie spotkania Damian Serafin sprytnie zagrał do Karcza który umieścił piłkę w siatce ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Druga połowa nie wniosła na boisko nic nowego i ataki obu drużyn były rozbijane w środku pola. W 20 minucie Meksykanie wyszli na prowadzenie zdobywając bramke w zamieszaniu podbramkowym, od tego momentu gra się zaostrzyła a nasi zawodnicy dążyli do zdobycia braki. Ta sztuka udała się na 1 minutę przed końcem spotkania, Michał Kubik przebiegł z piłką kilkanaście metry i zacentrował z lewej strony boiska do nadbiegającego Chrisa Karcza który zdobył wyrównującą bramkę.

Jutro czeka nas ważny mecz z NYC kolumbią o 11:50am która dziś pokonała NYC Hiszpanie 2:0 a o 3:45pm mecz z Hiszpanią i raczej nasza drużyna nie może sobie pozwolić na porażkę.