Bal - Jedenastka roku 2023

Był to wyjątkowy, historyczny bal, którego gościem honorowym był konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki. Bal wzbudził olbrzymie zainteresowanie sympatyków sportu i oraz koneserów dobrej zabawy.

Sala balowa Wisły w Garfield wypełniona była do ostatniego miejsca, wśród bawiących się była blisko 40-osobowa ekipa z Polski. Do tańca grał i śpiewał zespół Top Dance (Ela Kulmaczewska, Robert Wojtak i Mirek Mierzejewski). Zanim rozpoczęła się część oficjalna piękny pokaz tańca towarzyskiego zaprezentowały dzieci ze Studia K w Garfield, NJ.

Część oficjalną rozpoczęła kierowniczka ds. imprez Bożenna Żelazowska, do której dołączyli prezesa ZPKP Piotra Gołąbk, Wice-prezes Wojciecha Ziębowicz i konsul generalny Adrian Kubicki.

Po odśpiewaniu hymnów polskiego i amerykańskiego wszystkich gości przywitał prezes Piotr Gołąbek. A następnie głos zabrał gość honorowy konsul Adrian Kubicki, który pogratulował działaczom ZPKP kolejnego udanego ubiegłego roku. Podziękował piłkarzom i działaczom polonijnych drużyn za godne reprezentowanie naszej grupy etnicznej na arenach sportowych metropolii nowojorskiej. Pogratulował wszystkim wyróżnionym.

Prowadzący część oficjalną Wojciech Ziębowicz podziękował konsulowi za obecność przedstawicieli konsulatu na wszystkich turniejach i imprezach organizowanych w ostatnich latach przez ZPKP.

Przed ceremonią wręczenia pucharów minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich piłkarzy i działaczy, którzy odeszli od nas na zawsze. Przy wręczaniu pucharów konsulowi asystowali goście z Polski: były reprezentant kraju Mariusz Śrutwa, który w rozgrywkach I ligi w Polsce zdobył aż 108 bramek, oraz kapitan Reprezentacji Dziennikarzy z Polski Marcin Lepa z Polsat Sport.

JEDENASTKA WYRÓŻNIONYCH PIŁKARZY

Paweł Moczernia, Mateusz Osiecki, Waldemar Pyryt  (Stal Mielec NY), Mikołaj Kozdroń, Hubert Dul, Marek Mikanik (S.C.Vistula Garfield), Radosław Kucharski, Łukasz Bielen (Polonia SC NY), Andrzej Java Jaworski (Polonez SC NY), Grzegorz Traciak (FC Belweder Rutherford), Marek Jakiel, Tomasz Kalinowski  (ZPA Perth Amboy).

Juniorką Roku: Martyna Kozdron (S.C.Vistula Garfield)

Junior Roku: Adam Handzlik, Sebastian Bladek (S.C.Vistula Garfield)

Plakietkę uznania dla najstarszego polonijnego otrzymał: 76-letni Andrzej Madej, (Jan Paweł II Linden Over 40).

Trenerem Rok:  Mirosław Pasterniak (Stal Mielec NY)

Działacz Roku: Mariusz Chaberek (FC Belweder Rutherford)

Sponsor Roku: Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Plakietkę uznania odebrała menedżer oddziału w Garfield Rita Kotyński.

Plakietki okolicznościowe otrzymali od ZPKP Reprezentacja Dziennikarzy z Polski oraz ekipa piłkarzy ze Śląska, prezes Polonii NY Michał Siwiec za długoletnią pracę na rzecz Polonii NY i ZPKP, Bożenna Żelazowska za 31-letnią pracę na rzecz ZPKP i piłki polonijnej oraz Wojciech Ziębowicz współzałożyciel ZPKP i od 35 lat społecznie aktywny działacz i wiceprezes organizacji.

Prezes Piotr Gołąbek z rąk kapitana Reprezentacji Dziennikarzy otrzymał koszulkę z podpisami wszystkich jej zawodników. Piękną niespodziankę zrobili piłkarze ze Śląska, którzy swoją koszulkę z podpisami zawodników przekazali na ręce konsula generalnego Adriana Kubickiego.

Na zakończenie części oficjalnej glos zabrali goście z Polski, którzy podziękowali za gościnność. Zespół zaśpiewał piosenkę zespołu Queen „We are the Champions”, były wspólne zdjęcia, a później już tylko wspaniała zabawa do późnych godzin nocnych.

Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich od ponad 30 lat organizuje zabawy sportowe, podczas których wyróżnia pucharami najlepszych polonijnych piłkarzy. Ta tegoroczna była wyjątkowa – po raz pierwszy w historii wzięło w niej udział liczne grono czterdziestolatków, piłkarzy z Polski, a puchary wręczył piłkarzom gość honorowy, konsul generalny Adrian Kubicki.

Bal Sportowy sponsorowali: Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa; sklep Piast z Garfield, NJ, wł. Marcin Rybak, Square z Wallington, NJ, wł. Adam Szala, piekarnia Kohoul’s przy 75 Jewell St. w Garfield, NJ, istniejąca od roku 1917; właściciel firmy budowlanej Kiesmiar – Grzegorz Smiarowski (firma wykonuje roboty murarskie, betoniarskie, tel. 347-407-3431); Artur Bielawski – piłkarz Poloneza NY, działacz ZPKP; firma Renaissance Painting and Design – wł. Wojciech Ziębowicz; Piotr Gołąbek – prezes ZPKP, współwłaściciel firmy MCT Group. Sponsorem medialnym od 1989 roku jest „Nowy Dziennik”.

Przy organizacji Balu Sportowca i turnieju społecznie pracowali: prezes Piotr Gołąbek, kierowniczka ds. imprez Bożenna Żelazowska, kierownik ds. turniejów Mieczysław Panek, Wojciech Ziębowicz, Marian Jabłoński, Karolina i Ela Czekański, Patrycja i Jagoda Osenkowski, Antonina Bregola, fotograf Ryszard Dziedzic, Cecylia Chojnowska, Martyna Kozdron, Kasia Kondratowicz, Łukasz Hausner, Artur Kurasiewicz, Jan Kondratowicz.