Rok 2014 za nami !

Dobiega końca rok 2014 który dla ZPKP był rokiem jubileuszowym 25-lecia. Pod kierownictwem prezesa Jerzego Karwowskiego ZPKP organizowało wiele imprez i tak:

25 stycznia w Royal Manor w Garfield odbył się bal na którym honorowymi gośćmi byli wybitni reprezentanci Polski w piłce nożnej: Henryk Kasperczak, Jan Domarski, Janusz Kupcewicz, złoty medalista igrzysk olimpijskich z Moskwy Władysław Kozakiewicz, Ziggi Rozalski – od wielu lat przyjaciel polonijnych piłkarzy, promotor bokserski Andrzeja Gołoty i Tomasza Adamka oraz 18-letni reprezentant USA do lat 20, piłkarz zawodowej drużyny Red Bulls Mateusz Miazga.

16 luty Msza św. z okazji jubileuszu XXV-lecia ZPKP – PASA odbyła się w kościele św. Kazimierza Królewicza w Newarku mszę koncelebrowali ks. dr Andrzej Ostaszewski, ks. msgr Janusz Urbańczyk, ks. Mariusz Koch oraz diakon Jerzy Krzyśkow.

Memoriał Kazimierza Górskiego został rozegrany 23 lutego w Kozak Sport Center w Randolph z zwycięscami turnieju zostali : Polonia Wallington w kat. Open, Polonia Wallington w kat. Over 30 i Wisła Garfield w kat. Over 40.

31 maja w Klubie Wisła odbył się Bal “Złota 11 ZPKP” na którym wyróżniono Polonijnych piłkarzy i działaczy.

Oto wyróżnieni:

• Złota Jedynastka: Tomasz Kościukiewicz i Marcin Janeczko-Wisła Garfield, Radosław Kucharski i Łukasz Poduszczak- Polonia Nowy York, Kestutis Mykolaitis iJacek Ławniczak- Stal Mielec NY, Marcin Januszko-Gwardia PLNY, Marcin Pawłowski i Wojciech Sobotka- Olimpia Stamford, Jan Chmura i Hubert Dul-Polonia Wallington, Mariusz Rozumek Belveder Rutherford.
  • Odkrycie Roku:17-letni Gabriel Mieleszko-Polonia NY.
  • Trener Roku:Marek Jakubowski- Gwardia PLNY
  • Trener drużyn młodzieżowych:Konrad Madej-Wisła Garfield
  • Działacz Roku: Artur Kurasiewicz- Stal Mielec NY
  • Sponsor Roku: Eugeniusz Kozak- właściciel Kozak Sport Center i Marcin Bielawski-włsciciel firmy budowlanej z Garfield.

26/27 lipca odbył sie Turniej Polonijny a zarazem 24 Memoriał Kazimierza Deyny w którym udział wzieło 19 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. W kat. Oen najlepsza okazała się Polonia NY, w kat. Over 30 Polonez Berlin CT. i w kat. Over 40 Polonez Berlin CT.

Open Polonia NY 2014 !

Over 30 Polonez Berlin CT  2014 !  Slide image

5 pażdziernika, Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich wzioł udział w 77 Paradzie Pułaskiego która przeszła ulicami Manhattanu.

ZPKP na 77 Paradzie Pułaskiego !

14 grudnia ZPKP zorganizowało Opłatek w Klubie Wisła w Garfield dla sportowców i polonijnych piłkarzy.

Opłatek 2014

To był pracowity i bogaty rok w imprezy sportowe i nie tylko dla naszego Związku nie było by to mozliwe bez Waszej pomocy, pomocy sponsorów,klubów polonijnych, ludzi kochających polonijną piłke nożną. Może wymieńmy z nazwiska tych którzy nad tym czuwali: Prezes Jerzy Karwowski, vice-prezesi Wojciech Ziębowicz, Edward Janiak. Członkowie zarzadu: Mieczysław Panek, Bożena Żelazowski, Piotr Gołabek, Ryszard Dziedzic, Halina Bartnicka, Józef Rudnicki i inni wyżej nie wymienieni.

Na nadchodzący 2015 roku życzymy wszystkich sportowych i osobistych sukcesów