XXXII turniej Deyny za nami

Wczoraj przy sprzyjającej pogodzie odbył się turniej piłkarski na boiskach w Garfield New Jersey XXXII Memoriał Kazimierza Deyny.

Wydarzenia na trzech boiskach przeplatały się ze wspomnieniami i spotkaniami poza boiskiem gdzie odnajdywali się przyjaciele po wielu latach. Przez cały turniej na scenie występował zespół Wehikuł Czasu ze Zbyszkiem Derą.

A na turnielu obecny był nasz Gość Honorowy były trener reprezentacju USA i drużyn akademickich piłki nożnej John Kowalski z małżonką. Zainteresowanie budziła drużyna odboy Śląskiego Okregowego Związku Piłki Nożnej która grała w kategorii Over 40 (zapowiedziała że za rok znów się spotykamy-trzymamy za słowo). Z ciekawością kibice i piłkarze słuchali Johna Kowalskiego jak opowiadał swoją historie jak doszedł na szczyt piłkarskiej herarchi w USA.

Jedzenie na turnieju serwował sklep Piast właściciela Marcina Rybaka a w ogródku można było się schłodzić Polskim piwem. Poza boiskiem były organizowane gry i zabawy dla dzieci a na placu swoje stoiska miały: Polsko-Słowiańska Unia Kredytowa, TheraPhisical Magdaleny Buczek, stoisko artystyczne, można było się zaopatrzyć w różne towary sprzedawane na stoiskach przy stadionie.

Odwiedził nasz turniej Gość Honorowy z ubiegłego roku piłkarz Red Bulls Patryk Klimala przy uciesze młodych adeptów sztuki piłkarskiej. Z Florydy przyleciał były prezez ZPKP Jan Rutkowski a krótką modlitwe odmówił Probosz z Wallington kś.Mierzwa. Na otwarciu turnieju byli przedstawiciele władz miasta Garfield.Przy mikrofonie brylował jak corocznie Wojtek Ziębowicz. Na koniec turnieju odbył się zapowiadany mecz towarzyski Tem Adamek NJ vs Team Kownacki NY niestety bez obecności główych aktorów którzy byli nieobecni z różnych przyczyn. Pierwszym podaniem mecz rozpoczyli trener John Kowalski z zawodnikiem Red Bulls Patrykiem Klimalą.

Piłkarski turniej w kategorii Open wygrała S.C.Vistula (Wisł) Garfield która w finale pokonała Stal Mielec NY 2 – 0.

W kategorii Over 40 najlepsza okazał się Śląski OZPN który po wyrównanym meczu w finale pokonał w rzutach karnych Poloneza SC NY 3-2 w regulaminowym czasie był remis 1 – 1.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Krzysztof Kondratowicz (Wisła).

Najlepszym zawodnikiem do lat 23 został wybrany Patryk Majkut (Stal Mielec NY) puchar ufundował ŚOZPN.

Najlepszym bramkarzem turnieju unzany został Anthony Caruso (Wisła) 0 puszczonych bramek.

Najlepszym strzlcem turnieju został Paul Lee (Wisła)

Najlepszym zawodnikiem został w kategorii Over 40 Mariusz Śrutwa (Śląski OZPN).

Wyniki w kategorii OPEN

Wyniki w kategorii OVER 40