Paulo Sousa trenerm reprezentacji Polski

Jerzy Brzęczek w poniedziałek stracił stanowisko selekcjonera piłkarskiej repezentacji Polski, dziś ogłoszony nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski został Portugalczyk Paulo Sousa.

,,Jestem zaszczycony i dumny, że zostaję trenerem polskiej drużyny narodowej. Chciałbym podziękować prezesowi "Zibi" Bońkowi i całemu zarządowi za szansę podjęcia tego wyzwania. Polska jest krajem futbolu i jestem pewien, że wasz entuzjazm dostarczy nam siły, wsparcia, wiary i razem będziemy mogli powalczyć w następnych mistrzostwach Europy"

- powiedział Sousa w materiale wyemitowanym podczas konferencji prasowej prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Na stronie internetowej związek ogłosił także nazwiska członków sztabu reprezentacji - będą to sami obcokrajowcy. Asystentami Sousy będą jego rodak Manuel Julio Cordeiro da Silva oraz Hiszpan Victor Manuel Sanchez Llado, a trenerem bramkarzy został W sztabie znalazł się także Włoch Cosimo Cappagli, który będzie analitykiem. Portugalczyk Paulo Jorge Fernandes Grilo. Hiszpanie Lluis Sala Perez i Antonio Jose Gomez Diaz będą z kolei odpowiedzialni za przygotowanie fizyczne.

Foto: laczynaspilka.pl