Rok 2021 w ZPKP

Rok 2021 stał pod znakiem pandemi koronawirusa tak jak i poprzedni 2020 ale w tym roku udało się zorganizować w obostrzeniach kowidowych kilka imprez.

Bal Sportowca ,,Złota Jedenastka'' który ZPKP organizuje na przełomie Stycznia i lutego w ubiegłym roku nie odbył się z wyżej wymienionego powodu.

W lutym bez publiczności w hali w Clifton odbył się XV turniej halowy o Memoriał Kazimierza Górskiego, w turnieju udział wzieło 12 drużyn w dwóch kategoriach. W kategorii Open w meczu finałowym Polonia Wallington SC pokonała po rzutach karnych 3:2 (1-1), 3 miejsce zajeła Stal Mielec NY a 4 Polonez SC NY. W kategorii Over 40 zwyciężyła drużyna ZPA Perth Amboy O40 pokonując w rzutach karnych Poloneza SC NY O40 4-2 (1-1), 3 mielsce zajeła S.C.Vistula Garfield O40 a 4 miejsce Johnny's Cafe NY O40. Galeria zdjęć.

Końcem czerwca w Nowym Jorku odbył się już po raz 7 mecz pomiędzy reprezentacjami polonijnymi Nowego Jorku a New Jersey, mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z New Jersey 2-1. Galeria zdjęć.

Memoriał Kazimierza Deyny odbył się w sierpniu, w zaplanowanym terminie rozegraniu turnieju przeszkodził huragan ale do New Jersey zdążyła dotrzeć już drużyna Wisłoki Chicago która w strugach deszczu rozegrała mecz z ekipą New Jersey. Turniej odbył się tydzień póżniej z udziałem 12 drużyn w dwóch kategoriach, w kateegorii Open zwyciężyła drużyna Polonii SC NJ która w finale pokonała po rzutach karnych S.C.Vistulę Garfield 7-6 (0-0). trzecia była Stal Mielec NY a 4 Polonia Wallington. W kategorii Over 40 najlepszy okazał się Polonez SC NY O40 który pokonał S.C.Vistulę Garfield O40 1-0 na trzecim miejscu turniej zakończyła drużyna ZPA Perth Amboy O40 a na 4 FC Belweder  Rutherford. Na turnieju odbył się mecz rewanżowy ekipy Adama Kownackiego z ekipą Tomasza Adamka rewanż drużyny Kownackiego z Nowego Jorku był udany i zawodnicy z Nowego Jorku cieszyli się ze zwycięstwa. Galeria zdjęć.

W pierwszą niedzielę pazdziernika Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich wziął udział w Paradzie Pułaskiego na Manhattanie a Marszałkiem Kontyngentu z Garfield był prezes ZPKP Piotr Gołąbek.

W pazdzierniku odszedł od nas do wieczności wieloletni prezes ZPKP Zbigniew Żelazowski który w ostatnich latach piastował funkce wiceprezesa związku.

Opłatek ZPKP odbył się w połowie grudnia w Wisła Club w Garfield w którym udział wzieli przedstawiciele klubów piłkarskich, sponsorzy, działacze i sympatycy polonijnej piłki nożnej.