Przeżyjmy to jeszcze raz

Wydarzenia 2021 rok w polonijnej piłce nożnej organizowane przez Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich podsumował na łamach Nowego Dziennika wice prezes związku Wojciech Ziębowicz. Zapraszamy do artykułu.

Rok 2021 był bardzo trudny rok dla wszystkich obywateli świata. Potworny wirus nie odpuszczał. Miliony ludzi chorowało i wciąż choruje, setki tysięcy odeszły na zawsze. Był to również trudny czas dla polonijnej piłki nożnej.

Doroczny Bal Sportowca, który miał się odbyć w lutym 2021 roku i podczas którego miała być zaprezentowana polonijna Jedenastka Roku 2020, z powodu pandemii został odwołany. Memoriał Kazimierza Górskiego, bez udziału kibiców, został rozegrany w niedzielę, 28 lutego 2021 roku w hali sportowej w Clifton, NJ. Dwanaście polonijnych drużyn, w dwóch kategoriach wiekowych, rywalizowało o puchary Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, głównego sponsora Związku Polonijnych Klubów Piłkarskich – Polish American Soccer Association.

W kategorii Open wzięły udział 4 drużyny.........

Cały artykuł w Nowym Dzienniku